Osnovna škola Ivana Kukuljevića Sisak

Moto škole

"Jedina obrazovana osoba je ona koja je naučila kako  učiti i kako  se mijenjati."

Carl Rogers

« Ožujak 2021 »

Ispis statistike od 14. 11. 2018.

Ukupno: 72015
Korisni linkovi

Potreba za produženim boravkom javlja se zbog suvremenog načina života, potrebe za organiziranu skrb za dijete tijekom cijelog dana.
Taj odgojno-obrazovni proces nije obavezan. On se odvija nakon redovite prijepodnevne nastave.

Produženi boravak je organiziran od 12 do 17 sati.
Može se organizirati na tri načina ovisno o broju učenika ili mogućnostima škole:
1) Homogena skupina (učenici istog razreda npr. 1.a)
2) Heterogena skupina (učenici paralelnih razreda npr. 1.a i 1.b)
3) Heterogena skupina (učenici različitih razreda npr. 1.a i 2.a)

U produženom boravku se osim učenja i pisanja zadaće nastoje zadovoljiti i djetetove potrebe za kretanjem, stjecanjem zdravih životnih navika (razvoj duše i tijela). Druženjem se uče socijalizirati, dobro komunicirati kroz radionice o ponašanju, građanskom odgoju i životnim dužnostima.

Razvijamo i jezičnu komunikaciju: govorenje, slušanje, razgovor, pričanje, prepričavanje…

Učimo osnove logičkog zaključivanja, rješavanje problema, razvoj radnih vještina- izradom raznih igara i praktičnih predmeta.

Razvijamo kulturno umjetnički izričaj kroz slikanje, crtanje, grafiku, slušanje priča, pjevanje, recitiranje, dramatizacije, gledanje dječjeg filma ili crtića.

Igramo se, bavimo sportskim aktivnostima i rekreacijom kao oblicima kvalitetnog provodenja slobodnog vremena.

1) Ručak, odmor
2) Organizirano vrijeme (druženje, igra, rekreacija…)
3) Pisanje zadaće i učenje
4) Užina i odmor
5) Pisanje zadaće i učenje
6) Organizirano vrijeme (slikanje, čitanje, pričanje, radionice, projekti, slušanje glazbe, gledanje filma…)

Korišten tekst sa stranica AZZO o produženom boravku i prilagođen načinu rada u OŠ Ivana Kukuljevića.

Sadržaj uredila i napisala učiteljica Dolores Begedin