Proslavljen Dan škole
Autor: Miro Svjetličić, 22. 6. 2010.

Večer kada je sve prštalo od SUPERTALENATA

Ovogodišnja proslava Dana škole 9. lipnja 2010. godine umnogome se razlikovala od prijašnjih. Naime oformljen je tim učitelja i učenika naše škole kao prosudbeno povjerenstvo u sastavu: Željka Birač - ravnateljica, Marina Smiljanić - pedagoginja, Ana Bošković - knjižničarka, Dobrila Juračak - Matijašević, Jasna Dragić i Miro Svjetličić - učitelji, te učenici Valentino Madjar (8.a) i Petar Pleša (8.b). Njihov vrlo kompleksan zadatak bio je izabrati najboljeg, "najsuper", jednom rječju "Supertalenta" naše škole. Interes na školi bio je ogroman. Nakon dva izlučna natjecanja komisija je iznjedrila natjecatelje koji su se predstavili u 22 izvedbe u kategorijama: trbušni ples, ritmika, Street dance, balet, kazivanje poezije, monolog, dramska igra, recital, instrumentalna izvedba na klaviru i harmonici, karate, pjevanje i PowerPoint prezentacije. Koliko god je natjecateljima bilo teško i vruće u dvorani KKV, još teže je bilo prosudbenoj komisiji, jer su se dodatno znojili u donošenju odluke o onima najboljima.

Tog lipanjskog popodneva dvorana KKV bila je dupkom puna, čak su neki virili i sa otvorenih bočnih vrata. Iako je bilo strašno vruće, veći izazov bio je na "daskama koje život znače" i to su jednostavno svi morali vidjeti i čuti. Svoje glasove ovaj puta dali su i učenici naše škole glasujući za svoje kandidate - favorite, a konačna odluka o najboljem pala je upravo ovo vruće večer nakon nastupa svih kandidata. Dok je komisija "muku mučila" tko je najbolji prisutni u dvorani uživali su uz pjesme našega školskog pjevačkog zbora kojim je ravnala Ivanka Krnic, gledajući projekciju na velikom platnu o povijesti i sadašnjosti naše škole.
Naravno, kao što se i očekivalo - nemoguće je bilo izabrati jednoga! Solomonsko rješenje je postignuto tako što su poklon bon u Školskoj knjizi podijelila tri pobjednika u tri kategorije. Nikoga nije začudilo što su prvi pobjednici ovakvog načina proslave Dana škole postali: Dora Nikolić (4.b) - pjevajući skladbu "Okovi na srcu", Pavao Anić (6.a) - solo instrumentalna izvedba pjesme "Šet'o sam se..." na harmonici i Samanta Jajčinović (8.a) - klasični balet - izvedba: Trnoružica - solo. Svim natjecateljima čestitamo na junačkoj borbi i izvrsnoj prezentaciji svojih vještina!