Blagdan svetoga Nikole proslavljen u Domu umirovljenika u Sisku
Autor: Miro Svjetličić, 9. 12. 2008.

Kada djeca za svetoga Nikolu daruju starije
Da sve ne bude kao uobičajeno pobrinuli su se učiteljice i učenici mlađih razreda naše škole i na neobičan način obilježili blagdan svetoga Nikole - 06. prosinca 2008. godine. Naime u pratnji ravnateljice naše škole gđe Željke Birač mala ekipa predvođena učiteljicom glazbene kulture Ivankom Krnic i učiteljicama razredne nastave Vericom Petković, Kristinom Mikić, Jasnom Dragić i Dobrilom Matijašević - Juračak sa svojim učenicima i učenicama izborne nastave iz ritmike, recitatorske sekcije, dramske sekcije i maloga pjevačkog zbora posjetili su štićenike Doma umirovljenika i izveli program kojim su darivali sve starije i nemoćne osobe koji su svoje utočošte našli u ovoj ustanovi.

06. prosinca već je tradicionalan datum vezan uz posjet Domu umirovljenika, kada učenici naše škole kreću u posjet, pa možemo reći u prosjeku "najstarijoj" zgradi po godinama starosti njezina stanara u Sisku. Na poseban način veseli to djecu kada "svojim" darovima daruju nečije bake i djedove i na taj način dokazuju da nisu zaboravljeni, da ne daruje sveti Nikola samo malene tj. djecu,  nego da se bliži Božić i da duh Božića nije samo u darivanju na sam taj dan, nego da je najveća ljudska vrijednost uvijek se sjećati i darivati čovjeka bez obzira u kojoj se životnoj dobi on nalazi! Zato se naši maleni i pitaju: "Zašto ne bismo i mi bili nekome sveti Nikola?"

Učenici i učenice mlađih razreda naše škole svojim su prigodnim programom razveselili sve nazočne. U vrlo ugodnom ozračju svojom su pjesmom, recitacijama i plesom ozarili lica štićenika doma. Oni su to pak potvrdili burnim pljeskanjem i brojnim usklicima odobravanja. Neizmjerno je vrijedan osjećaj darivanja što su svojim nastupom potvrdili i sami učenici i svoju sreću i ushit zadovoljstva ususret nadolazećim blagdanima podijelili sa starima, bolesnima i nemoćnima, ali i svim dragim osobama koji se nesebično brinu i od sveg srca trude da se tim ljudima starost učini puno ugodnijom i ljepšom. Ostala je na kraju samo poruka " Vidimo se i slijedeće godine u isto vrijeme!"