Posjet učenika Interliberu
Autor: Miro Svjetličić, 6. 12. 2008.

Interliber 2008.
14. studenog 2008. učenici OŠ Ivana Kukuljevića Sisak koji pohađaju izbornu nastavu sa svojim voditeljima učiteljicama Marom Balinčić, Mirjanom Drahatusky, Marinom Vavro i organizatoricom ove akcije knjižničarkom Anom Bošković  posjetili su 31. sajam knjiga, učila, glazbe i multimedije - INTERLIBER 2008. u Zagrebu. U sklopu posjeta sajmu nazočni učenici i učitelji proveli su ugodno vrijeme u dogovorenom druženju s proslavljenom književnicom za djecu Sanjom Pilić.

14. studenog 2008. učenici koji pohađaju izbornu nastavu ( recitatori, dramska sekcija, novinarska grupa i mladi biolozi ) u pratnji svojih učiteljica hrvatskog jezika Mirjane Drahatusky i Marine Vavro, profesorice biologije Marom Balinčić i knjižničarkom Anom Bošković posjetili su 31. sajam knjiga, učila, glazbe i multimedije - Interliber 2008. Izložbeni prostor ove manifestacije smješten je u paviljonima Zagrebačkog velesajma, gdje je naša mala ekipa od 50-tak članova autobusom stigla u popodnevnim satima. Nakon kraćeg razgleda usputnih štandova sa časopisima put je vodio ciljano do paviljona broj 6 - gdje je učenike i učenice naše škole dočekala razdragana književnica za djecu  - Sanja Pilić.

U vrlo ugodnoj atmosferi učenici su uživali u razgovoru i dosjetkama omiljene spisateljice, koja je plijenila svojom vedrinom i neposrednošću. Prštala su pitanja na sve strane, a slavna je književnica spretno nalazila odgovore na njih. Isto tako se oduševila prilikom davanja intervjua članicama novinarske sekcije koje je na kraju razgovora od srca zagrlila.

Nakon ugodnog druženja nastavilo se s razgledom svih postavki, a učenici su svojim posjetom bili nagrađeni brojnim promidžbenim materijalima, katalozima i časopisima izdavačke kuće Mozaik knjiga pod čijim se pokroviteljstvom i dogodio ovaj susret. Svi zajedno puni dojmova i poneseni emocijama koje su stekli prema slavnoj književnici, oduševljeni njezinom prijemljivošću i srdačnošću nakon razgleda preostalih sadržaja došli su kući u večernjim satima.