Hrvatski olimpijski dan
Autor: Miro Svjetličić, 31. 10. 2008.

Obilježavanje hrvatskog olimpijskog dana

10. rujna 2008. naša škola se s oduševljenjem odazvala manifestaciji obilježavanja Hrvatskog olimpijskog dana. Svi učenici su toga dana odjenuli bijele majice kao simbol mira i prijateljstva i vođeni humanim geslom "Važno je sudjelovati", aktivno se uključili u ovu hvale vrijednu akciju Hrvatskog olimpijskog odbora.

10. rujna 2008. godine učenici i učitelji su se priključili obilježavanju sportske manifestacije Hrvatski olimpijski dan i u tu svrhu svi su odjenuli bijele majice kao simbol mira i prijateljstva. Dugogodišnji prijatelji i nekolicina bivših učenika naše škole okupljeni oko "Moto kluba" Sisak priključili su se ovoj športskoj akciji i svojim motociklima su se dovezli u školsko dvorište na sveopće veselje učenika. Pogotovo učenici mlađih razreda su se oduševili kada su sjeli za teške upravljače golemih motocikala. U ugodnom razgovoru i brojnim pitanjima "bikeri" su se ugodno družili sa svojim malim prijateljima.

Među sisačkim "bikerima" bili su mnogi bivši učenici i simpatizeri naše škole među kojima i braća Borčilo koji su jedni od osnivača moto kluba našega grada. Bilo je zabavno gledati ozarena lica djece kada su ih naši motoristi provozali po školskom igralištu "jedan đir". Najteže od svega je bilo reći - E, sada je dosta vožnje!Među dragim "gostima", ako se tako može nazvati bio je i dugogodišnji profesor tjelesne i zdravstvene
kulture u Oš Ivana Kukuljevića  Vladimir Borovnjak koji sada obnaša dužnost predsjednika Športskog saveza u Sisku. Vidimo ga na slici s ravnateljicom škole i braćom Borčilo.
   U popodnevnim satima ( kada je malo minula vrućina) učenici viših razreda  održali su natjecanja u raznim disciplinama i na taj način obilježili olimijski dan. U uvodnom dijelu učenica 8. a razreda Adamović Marina pročitala je kratku povijest olimpijskih igara, a potom uz simbolično paljenje olimpijskog plamena počele su igre. Profesor tjelesne i zdravstvene kulture Tomislav Papeš organizirao je slijedeće aktivnosti: 5. i 6. razredi natjecali su se u štafetnim igrama, djevojčice 7. i  8. r. u graničaru, a dječaci u košarci.