Županijsko natjecanje - LIDRANO - Glina 8. veljače 2010.

Nikolina Piskač učenica je 6.a razreda i svoj smisao za literarni izraz pretočila je u uspješan i vrlo zapažen nastup na ovogodišnjem Lidranu. Pod stručnim vodstvom učiteljice hrvatskog jezika Mirjane Drahatusky svoj literarni rad  "Idila na Kupi" izvrsno je interpretirala i oduševila stručni žiri koji je odlučio da je kvalitetan u toj mjeri da zaslužuje nastup na državnom natjecanju. Čestitamo!

Naša knjižničarka Ana Bošković svoju ljubav prema scenskom izrazu već godinama prezentira na sličnim natjecanjima, a ove godine pun pogodak postigla je s Dramskom sekcijom učenika 3. razreda uprizorivši dramsku igru Nade Zidar - Bogodi: Sretan cvrčak. Ovu dramsko - scensku minijaturu izveli su učenici Dramske sekcije 3. razreda

koju čine: Helena Butorac, Roko Rožanković, Luka Tomašević, Barbara Bešenić, Martina Novosel i Jana Posavec. Da se za 5 minuta koliko traje ova dramska igra mora raditi satima i satima svima je poznato, kao i nama koji im svima skupa čestitamo na izborenom plasmanu na državno natjecanje. Bravo!

Svoju svestranost kao i sklonost ka živoj hrvatskoj riječi Ana je dokazala još jednom pobjedom i plasmanom na najvišu razinu natjecanja. Naime kao voditeljica Novinarske sekcije ostavila je bez daha stručni žiri kojem nije ostalo do priznanja da radijska emisija pod nazivom "Hrvatska tradicijska priča za djecu u 21. stoljeću" mora biti izvedena u samoj završnici ove možemo reći najmasovnije    manifestacije    osnovnih   i

srednjih škola u RH. Radijsku emisiju izveli su novinari: Antonija i Mateja Adamović 7. a, te Jan Furlan 6. a. Snimatelji su bili Lukas Zec i Antonijo Lelas 7.a razred.

Zahvaljujemo  svima koji su se natjecali, pripremali učenike  i predstavljali našu školu, a našim predstavnicima na državnom natjecanju držimo palčeve i želimo da ponove ovaj uspjeh i u samoj završnici ovogodišnjeg LIDRANA.