Škola budućnosti
Autor: Maja Novalić, 14. 1. 2022.

Iako je konkurencija bila jako velika naša škola je uspjela! U projektu smo Škola budućnosti. Učenici će postati "inženjeri umjetne inteligencije" 💪🎉

Učiti ćemo direktno od STEMIJEVIH i Infobipovih inženjera koji prenose vlastita iskustva rada u vodećoj IT kompaniji. Učenici tako imaju priliku upoznati tehnologije na kojoj se bazira većina današnjih izuma, te pronaći inspiraciju da i oni budu predvodnici nove generacije izumitelja.

Učenici će imati mogućnost upoznavanja vrhunskih znanstvenika i stručnjaka iz industrije koji virtualno “posjete” učionice kroz seriju video predavanja. Tijekom predavanja učenici imaju priliku razgovarati sa znanstvenicima i istraživačima te iz odgovora crpiti motivaciju za njihov znanstveni rad.

Cilj projekta je povezivanje hrvatskih škola s tehnološkom industrijom uvođenjem novih znanja kao što su: Umjetna Inteligencija, Internet of Things, crowdfunding, izgradnja tehnoloških tvrtki, itd.

Učenici će u školama formirati razvojne timove te će u prvom koraku istražiti UN ciljeve održivosti. Zatim će odabrati jedan od ciljeva održivosti i detektirati koji problem mogu riješiti izradom chatbota. Timovi će na kraju svoje chatbotove objaviti u simulatoru te će ih moći podijeliti sa širom javnosti da isprobaju njihove radove, slično kao što se objavi video uradak na Youtube platformi.

Zahvaljujemo na prilici i veselimo se projektu. Edukacije učitelja započinju sutra