« Ožujak 2024 »

Hokejaši Siska u posjeti našoj školi
Autor: Miro Svjetličić, 29. 11. 2013.

Mladi hokejaši prezentirali svoj sport

U četvrtak 28.11.2013. članovi KHL Siska posjetili su našu školu i učenicima nižih razreda prezentirali rad s djecom nižeg uzrasta...

Pod vodstvom trenera Branka Lončarevića i Dejana Dejanovića učenicima su pokazali što sve znaju sisački hokejaši. Hokej na ledu ima tradiciju dugu 85 godina u našem gradu i temelji se na radu s djecom i promoviranju zdravog života i sportskog duha među djecom i mladima.  Demonstracijom opreme kojoj je osnovna zadaća sigurnost hokejaša na ledu razbili su iluziju o hokeju kao grubom i opasnom sportu. Mali hokejaši prezentirali su vježbe na rolama, pakom i palicom u kompletnoj opremi što je kod učenika pobudilo veliko zanimanje. Hokejaši su im rekli da je jednostavno, ali kada su učenici uzeli u ruke palicu i pokušali zabiti gol golmanu ili se samo dodavati, uvidjeli su kako je hokej zapravo kompleksan sport ali samim time i zanimljiviji. Bilo je i nespretnih pokušaja koji su izmamili smiješak na licu ali su se istaknuli i oni koji u sebi gaje sportski duh i snagu koja je u ovom sportu itekako potrebna. Cijelo vrijeme prezentacije učenike je zabavljala maskota Zeka Zvecka te su se neki učenici i slikali sa Zekom. Na kraju članovi hokejaškog kluba u sastavu Mika Andrić i Franko Orešković (golmani), Erik Borčilo, Bartol Cerovac, Fran Berić, Franko Šimunović, Jan Ciglar, Lora Ciglar, Marko Baždar; Sven Bukovec i Domagoj Stojanović prezentirali su djelić utakmice i pokušali pobuditi navijački duh koji je sastavni dio svakog sporta. Pobjeda i poraz i kako se nositi s time dio su pozitivnog emocionalnog razvoja svakog mladog sportaša ali i pokazatelj kako se nositi sa svim životnim situacijama koje ih očekuju u privatnom i sportskom životu. Druženje naših učenika i sportaša završilo je sportskim pozdravom sa željom da se što više djece uključi u sport bez obzira o kojem je sportu riječ. (Irena Ciglar)